Rocznica

_DSC1596 lekkiJPG
8 grudnia 2018 roku minęły dokładnie cztery lata od kiedy zostałem zaprzysiężony na burmistrza Oleśnicy.

Był to czas intensywnej, pełnej wyzwań pracy dla mieszkańców. W tym okresie m.in. poprawiliśmy stan finansów miasta zwiększając dochody do budżetu i zmniejszając zadłużenie, wybudowaliśmy wielopokoleniowe Centrum Usług Społecznych i nowe mieszkania socjalne.

Zniknęła Straż Miejska, pojawiły się za to bezpłatne przejazdy miejską komunikacją i narzędzia społeczeństwa obywatelskiego z budżetem obywatelskim na czele.
Nowe parkingi, nowe ścieżki rowerowe, nowe place zabaw, nowi inwestorzy w uzbrojonej strefie gospodarczej, nowe miejsca przedszkolne, nowe wyposażenie przychodni i szkół, remonty kolejnych dróg i chodników... wszystkie te realizacje mogą by satysfakcjonujące, jednak szczególną radość sprawił fakt, iż przez poprzednią kadencję przeszliśmy wspólnie: Państwo i ja.

Zawsze bowiem mogłem liczyć na Państwa opinie, a w większości przypadków głos mieszkańców był przy podejmowaniu decyzji uwzględniany.


W ten właśnie sposób starałem się sprawować powierzony mi przez oleśniczan urząd burmistrza: jako dialog ze społeczeństwem, jako wymianę zdań i poglądów, a nie jako jednostronną narrację.

 Co przyniesie przyszłość - zobaczymy.
Michał Kołaciński