Agnieszka Ostapowicz

Muzyk, manager i animator kultury. 

Oleśniczanka zaangażowana w kulturę, wydarzenia Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz rodzinnego miasta, gdzie prowadzi cykl „Oleśnickich Spotkań z Muzyką”. Działalnością menedżerską i artystyczną realizuje przesłanie „Porozumienia poprzez sztukę” oraz motta „Muzyka nie zna granic”. Oddana idei międzynarodowej współpracy i promocji młodych artystów oraz dialogu międzykulturowego.

Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, podyplomowych studiów w Dresdner Akademie für Alte Musik oraz  Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Warsztat artystyczny doskonaliła w ramach licznych międzynarodowych kursów mistrzowskich. Już podczas studiów rozpoczęła artystyczną współpracę z polskimi i międzynarodowymi orkiestrami oraz zespołami grającymi na instrumentach współczesnych i historycznych.  Równolegle z działalnością artystyczną prowadzi działalność menedżerska.  

Agnieszka Ostapowicz była wieloletnim tłumaczem wykładów i publikacji z języków angielskiego oraz niemieckiego podczas organizowanych w Oleśnicy Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych. 

W latach 1999-2010 organizowała liczne autorskie koncerty i międzynarodowe projekty artystyczne w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w nagraniach płytowych oraz produkcjach dla radia i telewizji. 

Od 2000 roku Agnieszka Ostapowicz jest dyrektorem Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii, a od roku 2004 również Young Classic Wratislavia – Festiwalu Młodych Orkiestr. Jest współzałożycielem i prezesem zarządu Fundacji Pro Arte w latach 2005-2011.

W roku 2011 powołała agencję artystyczną ARTES realizującą autorskie projekty i koncerty. 

W kolejnym roku rozpoczęła współpracę z Filharmonią Wrocławską im. Witolda Lutosławskiego oraz Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans, instytucjami połączonymi w roku 2014 w Narodowe Forum Muzyki. 

W 2011 roku, jako jedyna Dolnoślązaczka otrzymała z rąk prezydentów Polski i Niemiec, nagrodę DOBRY SĄSIAD (GUTER NACHBAR) za szczególne osiągnięcia w budowaniu polsko-niemieckiego porozumienia i współpracy młodzieży. 

W 2017 roku otrzymała z rąk Konsul Generalnej Niemiec we Wrocławiu DYPLOM AMBASADORA NIEMIEC przyznany za działalność na rzecz dialogu polsko-niemieckiego.