Michał Kołaciński

Burmistrz Oleśnicy w latach 2014-2018. W latach 2010-2014 radny Rady Powiatu Oleśnickiego. Laureat Nagrody Nadzwyczajnej "Mecenasa Wiedzy" 2017. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, lekarz pediatra, oficer rezerwy Wojska Polskiego. Radny Rady Miasta Oleśnicy VIII kadencji.

8 grudnia 2018 roku minęły dokładnie cztery lata od kiedy zostałem zaprzysiężony na burmistrza Oleśnicy. To był czas intensywnej, pełnej wyzwań pracy dla mieszkańców.

W tym czasie m.in. poprawiliśmy stan finansów miasta zwiększając dochody do budżetu i zmniejszając zadłużenie, wybudowaliśmy wielopokoleniowe Centrum Usług Społecznych i nowe mieszkania socjalne.

Zniknęła Straż Miejska, pojawiły się za to bezpłatne przejazdy miejską komunikacją i narzędzia społeczeństwa obywatelskiego z budżetem obywatelskim na czele.

Nowe parkingi, nowe ścieżki rowerowe, nowe place zabaw, nowi inwestorzy w uzbrojonej strefie gospodarczej, nowe miejsca przedszkolne, nowe wyposażenie przychodni i szkół, remonty kolejnych dróg i chodników... wszystkie te realizacje mogą by satysfakcjonujące, jednak szczególną radość sprawił fakt, iż przez poprzednią kadencję przeszliśmy wspólnie: Państwo i ja.

Zawsze bowiem mogłem liczyć na Państwa opinie, a w większości przypadków głos mieszkańców był przy podejmowaniu decyzji uwzględniany.

W ten właśnie sposób starałem się sprawować powierzony mi przez oleśniczan urząd burmistrza: jako dialog ze społeczeństwem, jako wymianę zdań i poglądów, a nie jako jednostronną narrację.

Jaka będzie przyszłość - zobaczymy.
48 ha do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wprowadzono w 2015 roku. Burmistrz Michał Kołaciński podjął decyzję o uzbrojeniu gruntu. Wybudowano także drogę z chodnikiem i ścieżką rowerową. Odwaga i rozmach inwestycji spowodowały zainteresowanie świata biznesu. Nowe inwestycje stworzyły podwaliny dla stabilnych wpływów do budżetu miasta. Kolejni inwestorzy są zainteresowani prowadzeniem bądź rozszerzeniem działalności w Oleśnicy.