top of page

Dzień Pozytywnego Myślenia po oleśnicku

Dzisiaj nie tylko Światowy Dzień Mokradeł (tu szczególne życzenia kierujemy do oleśnickiego Imhotepa - Jana Bronsia - za wybitne zasługi w postaci utworzenia przepłaconego skejtparku na grzęzawisku). Dziś, drodzy Państwo, obchodzimy również Dzień Pozytywnego Myślenia!


Z tej okazji, najzupełniej serio, życzymy wszystkiego dobrego pacjentom oddziału chirurgicznego w oleśnickim szpitalu. Oddziału, który po przeszło pięciu latach rządów powiatowej ekipy Adama Horbacza wraz z PiS nadaje się do… zamknięcia ze względów sanitarnych! Odsyłamy do Decyzji Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który już dawno w trybie pilnym nakazał wykonać blok operacyjnymi z trzema salami, bo obecny nie spełnia żadnych norm.


Niestety - szef Rady Powiatu Adam Horbacz nie miał czasu zajmować się istniejącym szpitalem powiatowym, ale za to w kampanii wyborczej pragnie zajmować się nieistniejącą przychodnią miejską.

W przypadku pomyślnych wyników wyborów samorządowych pacjenci mogą jednak myśleć o przyszłości jednostki z delikatnym optymizmem: we współpracy z powiatem oleśnickim możemy jeszcze uratować szpital, rozbudować go i stworzyć przy nim nowoczesną przychodnię. Oczywiście nie zapominając o remoncie lub budowie nowego parkingu.


Siła pozytywnego myślenia nie powinna wykluczać myślenia jako takiego, jednak w przypadku „polbusowej przychodni” możemy mieć do czynienia z wyjątkiem. Otóż autorom tej koncepcji nie przeszkadza, że nieruchomość, na której miałaby wspomniana placówka powstać, należy do przedsiębiorcy i ma charakter komercyjny. Widocznie łatwiej im dogadywać się z firmami, niż uwzględniać korzystniejszy czynnik społeczny, jak chociażby partnerstwo z inną jednostką samorządową w celu realizacji przedsięwzięcia o dużym znaczeniu dla mieszkańców. W pewnym sensie takie podejście może tłumaczyć kroczącą w Oleśnicy „betonozę” i sprzedaż np. boisk pod zabudowę deweloperom. Czy proces ten zostanie powstrzymany, zależy już tylko od oleśniczan, chociaż zapewne znajdą się i tacy, którzy uwierzą, że depresję można wyleczyć balonikiem.


Samymi „pozytywnymi myślami” nie da się zakłamać rzeczywistości, ale realnymi działaniami naprawdę można wpłynąć na przyszłość Oleśnicy i jej mieszkańców!


Jesteśmy zatem do Waszej dyspozycji


Oleśnica Razem
46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page