top of page

Konwencja Michała Kołacińskiego i Oleśnica Razem

"Oleśnica to fascynujące miejsce, którego potencjał wciąż nie jest w pełni wykorzystany. Mamy szansę czerpać z rozwiązań właściwych dla większych aglomeracji, jednocześnie rozwijając własne, oleśnickie projekty wraz z mieszkańcami tego pięknego miasta. Zróbmy to! RAZEM! Bez podziałów na jednych i drugich, bez przywróconej w ostatnich latach fatalnej tradycji odseparowywania mieszkańców od decydentów, bez barw partyjnych - a w zasadzie ponad tymi barwami, niezależnie od nich. Uczyńmy Oleśnicę najlepszym miejscem do życia wspólnie!"Z takim przesłaniem wystąpił podczas konwencji programowej Michał Kołaciński, prezentując szczegółowo Plan dla Oleśnicy na lata 2024-2028. Nie zabrakło również podsumowania kadencji 2014-2018, kiedy to burmistrzem miasta był właśnie M. Kołaciński.


To wtedy doprowadzono do budowy Wschodniej Obwodnicy i ronda na skrzyżowaniu Dobroszyckiej i Wojska Polskiego. Utworzono Centrum Usług Społecznych w budynku starego szpitala, uzbrojono strefę gospodarczą i sprowadzono inwestorów, nie zapomniano o rewitalizacji Placu Zwycięstwa i o imponującej inwestycji w oleśnickich uczniów. Zredukowano zastane po Janie Bronsiu zadłużenie miasta aż o 10 milionów zł, ani razu nie podnosząc stawek podatku od nieruchomości! Budżet Oleśnicy był w doskonałej kondycji, burmistrz Kołaciński i Oleśnica Razem pozostawili pełną kasę - ok. 47 milionów złotych dla następców (kwota uwzględnia wpływ ze sprzedaży kolejnej działki w uzbrojonej strefie gospodarczej, która na początku kadencji M. Kołacińskiego była ugorem porośniętym krzakami).


Podsumowanie kadencji 2014-2018 znajduje się tutaj:Kolejne lata dla Oleśnicy okazały się stracone: władze spod znaku Oleśnickiego Ruchu Samorządowego i PiS skupiły się głównie na podwyżkach: najpierw mieszkańcom podniosły podatki i opłaty za energię cieplną, parkowanie, stawki podatków czy opłat za wywóz śmieci, następnie podniosły uposażenia dla siebie... Koszty administracji (Michał Kołaciński: 6,7 mln zł w 2018 r. , Jan Bronś: 12,5 mln zł w 2022 r.) nigdy nie były tak wysokie, podobnie zresztą jak koszt funkcjonowania Rady Miasta (Michał Kołaciński: 376 tys. rocznie, Jan Bronś: 620 tys. rocznie).
Poza "przejadaniem" miejskiej kasy władze lat 2018-24 potrafiły też tworzyć: poza przepłaconym i wadliwym skejtparkiem na grzęzawisku i betonowym "parkiem" koło kościoła przy ul. Ludwikowskiej stworzyły sposób zarabiania dla politycznych stronników: podzieliły funkcję Sekretarza Miasta na dwa stanowiska, ponadto utworzyły kolejne nowe funkcje dla zaufanych działaczy partyjnych (biblioteka i Sekcja Komunikacji Społecznej), o intratnych zleceniach dla innego prominentnego działacza PO nie wspominając...


Jeśli dodać do tego fatalny stan powiatu (drogi, szpital, parking przy szpitalu, zadłużenie itd.) i chęć utrzymania władzy w rękach ludzi sprawujących władzę zarówno w powiecie, jak i w mieście, brak ich wizji odnośnie do rozwoju Oleśnicy, Michał Kołaciński retorycznie zapytał, czy właśnie takiej Oleśnicy chcemy?


Odpowiedź ok. 130 zgromadzonych osób była jednoznacznie przecząca. Kandydat na burmistrza zaprezentował więc Plan dla Oleśnicy na lata 2024-2029.

Po przeszło pięciu latach błędnych decyzji, ogólnego zastoju i nietrafionych przedsięwzięć, naszego miasta nie stać już na dalsze marnowanie czasu i pieniędzy, a tym samym na pozostawienie aktualnie rządzącego środowiska u władzy, nawet po powierzchownym zamienieniu się miejscami jego głównych bohaterów („ratusz do powiatu, powiat do ratusza”).  Oleśnica musi ponownie nabrać rozpędu i być miejscem realizowania ambicji jej mieszkańców! -

- zaczął Michał Kołaciński. Omawiał poszczególne kwestie, wielokrotnie powtarzając, że Plan został skonsultowany z mieszkańcami.


Szczególną uwagę poświęcił roli zamku, który zarządzany przez miasto stałby się motorem rozwoju dla całego regionu i potrzebie budowy nowej publicznej szkoły na Ratajach oraz utworzeniu nowoczesnej przychodni zdrowia przy szpitalu. Podkreślał, że "perła w koronie gruntów miejskich", czyli teren tzw. Kwadratów, nie może po prostu zostać podzielony na działki i sprzedany deweloperom - tam musi powstać logicznie zaplanowane, przestronne osiedle mieszkaniowe z pełną infrastrukturą i elementami systemowych mieszkań na wynajem w korzystnej cenie - mówił Michał Kołaciński.


Kandydat na burmistrza przybliżył też kwestię rozbudowy OKR Atol o hotel, kręgielnię, całoroczne jacuzzi czy park linowy i wodny plac zabaw. Potwierdził, że amfiteatr w Parku nad Stawami zostanie zadaszony, a boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią również zostanie zadaszone halą pneumatyczną (tzw. balonem).


Nie zabrakło akcentów ekologicznych i społecznych, w tym Oleśnickiego Bonu Edukacyjnego dla uczniów szkół podstawowych, "Zielonego Budżetu Obywatelskiego" czy cmentarza dla zwierząt domowych.


Wiele miejsca poświęcono inwestycjom drogowym, w szczególności remontowi ulicy Kopernika na całej długości, wymianie nawierzchni ulicy Wileńskiej, przebiciu w nasypie kolejowym na ulicy Wiejskiej przejazdu dla rowerzystów czy przebudowie skrzyżowania ulic Podchorążych i Sucharskiego.


Z całym Planem można zapoznać się tutaj:

Całości towarzyszyły akcenty muzyczne, oczywiście zaprezentowano również wszystkich kandydatów Oleśnica Razem do Rady Miasta.Na zakończenie gospodarz wieczoru zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek.


"Apeluję o Wasz rekordowy udział w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 r. i proszę o głosy na kandydatów Oleśnica Razem do Rady Miasta oraz na mnie w wyborach na burmistrza Oleśnicy. 
​Nie zawiedziemy!
 Tylko dzięki Wam Plan dla Miasta może zostać zrealizowany. Zrealizujmy go RAZEM!" -

- zakończył Michał Kołaciński.Prezentacja, którą Michał Kołaciński omawiał podczas konwencji znajduje się tutaj:KONWENCJA
.
Download • 23.14MB

69 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page