top of page

Oblicza hipokryzji

"Panorama Oleśnicka" alarmuje, że w oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów, a jesteśmy w szczycie trzeciej fali pandemii. Warto przypomnieć pewną historię sprzed roku...


Pamiętacie, jak burmistrz Jan Bronś w pierwszych (kluczowych!) dniach pandemii opuścił mieszkańców by leczyć kolano i piętę? W tym czasie Oleśnica Razem uruchomiła już telefon dla seniorów i we współpracy z grupą "Pomoc innym ANTYWIRUS" robiła im zakupy (zwłaszcza Michał Skrzypek - szacun!), zorganizowała we własnym gronie zbiórkę na sprzęt dla Służb Ratowniczych (wpłaciliśmy 1.600 zł), przygotowała pakiet pomocowy dla mieszkańców, a Michał Kołaciński - pod nieobecność burmistrza - wystosował list do mieszkańców z podstawowymi informacjami na temat nowej rzeczywistości, która wówczas dopiero się zaczynała.


Po powrocie wypoczęty (wyleczony?) burmistrz walkę ze śmiertelnym wirusem rozpoczął m.in. od ataku w Prawo i Sprawiedliwość, umieszczając na Facebooku obrazek z treścią "RESPIRATORY a nie WYBORY!".


O zakup respiratorów dla naszego szpitala apelowaliśmy już wcześniej, powołując się na przykłady innych samorządów, które świadome zagrożeń dokupowały niezbędny sprzęt szpitalom na swoim terenie...

Nie dziwi więc, że kiedy Jan Bronś wspomniał o respiratorach, otrzymał konkretne pytanie od Pawła Bielańskiego. Rozpoczęła się wymiana zdań, którą streszczamy poniżej.


Paweł Bielański: - Czas wreszcie zacząć realnie działać. Kiedy miasto kupi interwencyjnie RESPIRATORY, sprzęt ochronny dla medyków i wolontariuszy Służb Ratowniczych? Kiedy maski dla mieszkańców, w szczególności seniorów? Proszę brać przykład ze Starosty Dżugaja czy Wójta gminy. Czekamy na konkretne działania, a nie uprawianie polityki spychologii.


Jan Bronś: - Panie radny proszę nie uprawiać demagogii i nie bić politycznej piany [...] Szpital powiatowy ma 12 respiratorów (dla porównania – Namysłów ma 4) i zabezpieczenie sprzętowe chroniące personel przed koronawirusem, o czym informował publicznie dyrektor placówki [...]

Niech Pan nie odwraca uwagi od chorych pomysłów bliskiej Panu partii PiS!

Bielański: - [...] jeżeli zakup sprzętu i środków zabezpieczających zdrowie i życie mieszkańców nazywa Pan demagogią to... naprawdę gratuluję samopoczucia i oceny sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Bronś: - [...] Nadal próbuje Pan nieudolnie odwrócić uwagę od tego, co jest rzeczywistym zagrożeniem – od stanu umysłu PiS, który to stan przekłada się na stan państwa.

Służby ratownicze są jednostką współpracującą z państwowym systemem ratownictwa medycznego, który dzięki działaniom pana idoli z PiS jest totalnie niedoinwestowany - dodał jeszcze burmistrz.


Efekt? W oleśnickim szpitalu brakuje respiratorów.

"Było dostatecznie dużo czasu i funduszy, by lepiej przygotować się do obecnej ekstremalnie złej sytuacji. Zabrakło właściwych decyzji i poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców" - pisze dzisiaj z goryczą Paweł Bielański.

A znienawidzony przez Bronsia PiS, ze swoimi "chorymi pomysłami" i "stanem umysłu PiS", który jest "rzeczywistym zagrożeniem"?


Cóż, tenże PiS jest dziś najbliższym i jedynym koalicjantem Jana Bronsia w Radzie Miasta i Radzie Powiatu.


Fot. olesnica24.com


Na koniec jeszcze jeden cytat.

"Obłuda: nieszczere, dwulicowe działanie lub usposobienie; fałsz, hipokryzja, zakłamanie"/ Słownik Języka Polskiego.

Kurtyna.


Więcej o dyskusji P. Bielańskiego z J. Bronsiem znajdziecie TUTAJ

170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page