top of page
IMG_2849.JPG

Michał Kołaciński

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, lekarz pediatra, oficer rezerwy Wojska Polskiego. Ukończył również studia w zakresie zarządzania w podmiotach leczniczych. 

 

Burmistrz Oleśnicy w latach 2014 - 2018. W latach 2010-2014 radny Rady Powiatu Oleśnickiego, od 2018 r. radny Rady Miasta Oleśnicy, szef stowarzyszenia Oleśnica Razem. Laureat Nagrody Nadzwyczajnej "Mecenasa Wiedzy" 2017. Odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz samorządu i zaangażowanie społeczne. Bezpartyjny i niezależny.

  • Facebook
  • Tik Tok
  • Instagram
  • Twitter

Okręg numer 3, miejsce numer 1

Moi Drodzy,

Oleśnica Razem ma już 10 lat i od samego początku skutecznie realizuje interesy mieszkańców w samorządzie. W latach 2014-2018 między innymi utworzyliśmy wielopokoleniowe Centrum Usług Społecznych, rewitalizując przy tym zdewastowany budynek dawnego Liceum Medycznego, doprowadziliśmy do budowy Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy
i do wybudowania ronda na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Dobroszycką oraz do remontu Placu Zwycięstwa. Wprowadziliśmy bezpłatną komunikację miejską i uzbroiliśmy strefę ekonomiczną, pozyskując nowych inwestorów do miasta. 

Najbliższe lata dla dalszego rozwoju Oleśnicy będą kluczowe. Po przeszło pięciu latach błędnych decyzji, ogólnego zastoju i nietrafionych przedsięwzięć, naszego miasta nie stać już na dalsze marnowanie czasu i pieniędzy, a tym samym na pozostawienie aktualnie rządzącego środowiska u władzy. Oleśnica musi ponownie nabrać rozpędu i być miejscem realizowania ambicji jej mieszkańców!

Mając na względzie możliwości oraz potrzeby oleśniczan i będącego naszym wspólnym dobrem miasta, po zwycięskich wyborach gwarantujemy między innymi, że:

  • Uruchomimy proces przejęcia zamku książąt oleśnickich przez miasto

  • Wybudujemy nowoczesną przychodnię zdrowia

  • Przy OKR Atol wybudujemy hotel z zapleczem konferencyjnym i z kręgielnią/bowlingiem. Utworzymy tam również park linowy i wodny plac zabaw

  • Zadaszymy amfiteatr w Parku nad Stawami

  • Wdrożymy miejski program ochrony terenów zielonych przed zabetonowaniem

Aby zapoznać się z pełną wersją Plany wystarczy nacisnąć poniższy przycisk:

 

 

 

Jak widać Plan dla Oleśnicy na lata 2024-2029 jest obszernym i konkretnym dokumentem, ale warunek jego realizacji jest jeden: Wasz głos na kandydatów Oleśnica Razem do Rady Miasta i na burmistrza.

Jesteśmy, jak zawsze, do Waszej dyspozycji. Do zobaczenia!

Michał Kołaciński i pasjonaci miasta z Oleśnica Razem

bottom of page