top of page
Uhonorowanie_za_Urodziny_Oleśnicy_kor.j

Michał Skrzypek

Absolwent Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej,  ukończył anglojęzyczne studia magisterskie International Management. Absolwent Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Manager z wieloletnim doświadczeniem, specjalista w zakresie zamówień publicznych, marketingu, marketingu politycznego i reklamy. W 2021 r. ukończył podyplomowe studia Executive Master of Business Administration (MBA).

 

Redaktor tekstów, autor opracowań informacyjnych o Oleśnicy. Publikował m.in. w "Znaczeniach" (wydawnictwo Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr.) i w ogólnopolskich dodatkach promocyjnych.

W latach 2015-2018 asystent burmistrza Michała Kołacińskiego i rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oleśnicy. Koordynator wszystkich wydarzeń
i uroczystości organizowanych w mieście w tym okresie, kierował też współpracą zagraniczną i kwestiami promocji.

Przez kilkanaście lat na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach; dla jednej z największych sieci handlowych w Europie negocjował wielomilionowe kontrakty dla 6 krajów.

Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.

Kieruje Oddziałem Zakupów i Mienia Urzędu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, wcześniej zarządzał zamówieniami publicznymi w DUW. Prowadzi zajęcia dla uczestników służby przygotowawczej do służby cywilnej.

Członek korpusu służby cywilnej, wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".

 

Współpracował z politykami i organizacjami pozarządowymi, zajmował się m.in. marketingiem politycznym.

Współzałożyciel stowarzyszenia Oleśnica Razem, pomysłodawca infolinii pomocowej dla seniorów i główny wolontariusz tej akcji. Aktywnie uczestniczył również w pomaganiu uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy trafiali na Dolny Śląsk od 24 lutego 2022 r., za co został uhonorowany przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

bottom of page