top of page

Najlepsze miejsce na nową przychodnię? Koło szpitala!

Oleśnica potrzebuje nowoczesnej przychodni zdrowia - apelowaliśmy o to od lat, wskazując jako potencjalną lokalizację teren koło szpitala lub skwer przy ul. Spacerowej.


Po szeroko zakrojonych konsultacjach społecznych i dyskusjach z miejskimi aktywistami powróciliśmy do pierwotnej lokalizacji - przy szpitalu. Niestety obecne władze konsekwentnie torpedowały koncepcję budowy nowej przychodni - do czasu kryzysu wizerunkowego Jana Bronsia spowodowanego fatalnym stanem wielokrotnie przepłaconego Skateparku. Wtedy rządząca koalicja ORS/PiS zaczęła inwestować miejskie pieniądze w projekt funkcjonalno-użytkowy przychodni z lokalizacją przy... ul. Spacerowej. Wbrew woli mieszkańców!


Opór lokalnych środowisk społecznych i politycznych spowodował jednak nagłą zmianę - i tak oto ekipa rządząca ORS/PiS dokonała w ostatnim czasie kampanijnej "wrzutki" na wybory, lansując pomysł o budowie przychodni w miejscu dworca autobusowego.


A prawda jest taka, że


Oleśnica potrzebuje zarówno nowoczesnej przychodni zdrowia, jak i funkcjonalnego, estetycznego dworca PKS! Dworzec ma właściciela i to on powinien zadbać o jego remont. Miejsce na przychodnię - nie tylko naszym zdaniem najlepsze - jest przy szpitalu.

W porozumieniu - w zakresie lokalizacji - z samorządem powiatowym miasto może wybudować świetnie wyposażoną przychodnię i stworzyć przy tym funkcjonalny przyszpitalny parking. Oleśniczanie zasługują na przyjazne i konstruktywne rozwiązywanie ich problemów, a nie na generowanie nowych!

A jak to z przychodnią było, można doczytać TUTAJ.

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page